top of page

ZEOLİT İÇMEK ZARARLI MIDIR?

Zeolit, doğal bir mineraldir ve genellikle insan tüketimi için güvenli kabul edilir. Zeolit içmek zararlı değildir. Ancak, bazı önemli noktaları dikkate almanız önemlidir:

  1. Kaliteli Ürün Seçimi: Zeolit gıda takviyeleri satın alırken, güvenilir ve kaliteli bir marka tercih etmek önemlidir. Söz konusu ürünün üretici firma hakkında araştırma yaparak, ürünün kalitesi ve güvenilirliği konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  2. Dozaj Talimatlarına Uyma: Zeolit takviyelerini kullanırken, önerilen dozaj talimatlarına uymak önemlidir. Aşırı doz alımı, sindirim sorunlarına veya mineral dengesinde bozulmalara neden olabilir. Her zaman ürün etiketini ve talimatları dikkatlice okuyun ve takip edin.

  3. Saflık Oranı: Zeolit gıda takviyesi kullanımında clinoptilolite oranı önemlidir.Bu zeolitin saflık oranını belirleyen bir değerdir. Zeolit gıda takviyesi ürünlerinde clinoptilolite oranının genellikle %84-%99 arasında olması beklenir.

  4. Mikronize Boyutu: Zeolit gıda takviyelerinde , gıda takviyesinin üretilmiş olduğu mikronize boyutu önemlidir. Zeolit mikronize boyutunun genellikle 10 - 40 mikron arasında olması gerekmektedir.

Sonuç olarak, zeolit içmek doğru ürünü kullandığınızda zararlı değildir. Ancak, kişisel sağlık durumunuza ve özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak doktorunuza danışabilirsiniz. Zeomec zeolit zaten yıllardır zeolit üretimi yapmakta olan firmamıza ait özel üretim prosesi ile üretilmiş yüksek saflık oranına sahip zeolit gıda takviyesidir. Siz de buraya tıklayarak ürünümüzü satın alarak deneyimleyip, görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
コメント


bottom of page