Koku ve Nem Çekici Aromat

Kümeslerin en büyük sorunlarından birisi ortamdaki amonyak kokusudur. Amonyak kokusu havadan %60 oranında hafif olduğu için ortamda çok çabuk yayılır. Bu nedenle amonyak problemi için ortamın tümünde tedbir alınması gereklidir. Hayvan dışkısından kaynaklanan amonyak kokusunu giderebilmek için ya sürekli havalandırma yapmak veya amonyağı ortadan kaldırmak gereklidir. AROMAT amonyak gazını ve ortamdaki sıvıları bünyesine alarak hapseden % 100 doğal bir malzemedir.

Ortamdaki kötü kokuları yok eder. Ortamdaki nemi kontrol ederek mantar oluşumuna engel olur, ayrıca nemli ortamlarda oluşan kanlı ishal hastalığının mücadelesine yardımcı olur. Altlıkta oluşan sertliklere engel olarak yumuşak, kuru ve sağlıklı bir altlık sürekliliği sağlar. Sürekli soğuk ve ıslak altlık üzerinde yatmaktan oluşan adi ishal vakalarının önüne geçilir. AROMAT at altlığı olarak kullanılabileceği gibi at ahırlarında oluşan kokuyu ortadan kaldırır ve atların ayaklarında oluşacak yaraları da önlemektedir.

Kullanımı

Kümesin bulunduğu ortam koşullarına göre m² 3-5 kg AROMAT serpiştirilir. AROMAT 25 kg’lık PP ambalajlarda satışa sunulmuştur.